Programul transmisiunilor Televiziunii române de la Vancouver

0

În perioada 12-18 februarie 2010, la Vancouver (Canada) se desfăşoară cea de-a 21-a ediţie a Jocurilor Olimpice de iarnă, competiţie care va fi prezentă la Televiziunea Română peste 300 de ore, pe programele 1 şi 2, multe în transmisiune directă, dar şi în reluare (orele 17,00-18,30 pe TVR1 şi orele 14,00-17,00 pe TVR2). Iată programul complet al JO 2010 de la Vancouver la Televiziunea publică:

SÂMBĂTĂ, 13 februarie:

TVR1

4,00 – Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarnă Vancouver-2010 (direct)

16,00 – Ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de iarnă Vancouver 2010 (înregistrare)

21,45 – Schi alpin: Coborâre masculin (direct)

TVR2

19,35 – Sărituri cu schiurile, trambulină normală, individual. Finala (direct)

23,00 – Biatlon feminin: 7,5 km, sprint (direct)

DUMINICĂ, 14 februarie

TVR1

3,00 – Short-track: finala 1.500 m masculin, calificări 500 m f, 3.000 m ştafeta f (direct)

5,45 – Schi acrobatic (freestyle): finala feminină, pe teren accidentat (moguls) (direct)

17,05 – Biatlon feminin: 7,5 km, sprint (reluare)

18,20 – Schi acrobatic: finala feminină pe teren accidentat (moguls) (reluare)

21,45 – Biatlon masculin: 10 km, sprint (direct)

23,00 – Schi alpin: Supercombinata feminină (direct)

TVR2

15,00 – Short-track: finala 1.500 m masculin, calificări 500 m f şi 3.000 m ştafeta f (reluare)

23,15 – Combinata nordică: Individual, proba de sărituri cu schiurile (înregistrare)

23,45 – Combinata nordică: individual, proba de 15 km schi fond (direct)

LUNI, 15 februarie

TVR1

2,35 – Patinaj artistic: perechi, programul scurt (direct)

17,05 – Patinaj artistic: perechi, programul scurt (reluare)

23,00 – Schi fond: 15 km individual masculin (direct)

24,20 – Snowboard: finala masculină (direct)

TVR2

0,20 – Sanie: Sanie masculin (direct)

3,30 – Schi acrobatic (Freestyle): finala masculină pe teren accidentat (moguls) (direct)

14,00 – Sanie: Sanie masculin (reluare)

16,00 – Schi acrobatic (Freestyle): finala masculină pe teren accidentat (moguls) (direct)

MARŢI, 16 februarie

3,00 – Patinaj artistic: Perechi, programul liber (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Perechi, programul liber (reluare)

TVR2

1,30 – Patinaj viteză: 500 m masculin (direct)

3,00 – Sanie: Sanie feminin (direct)

5,00 – Hochei pe gheaţă: Suedia-Slovacia (feminin) (direct)

7,30 – Sanie: sanie feminin (înregistrare)

14,00 – Snowboard: finala masculină (reluare)

14,45 – Sanie: sanie feminin (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: Suedia-Slovacia (feminin) (reluare)

20,30 – Biatlon: 10 km feminin, pursuit (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: SUA-Elveţia (masculin) (direct)

MIERCURI, 17 februarie

TVR1

2,00 – Schi alpin: Supercombinata masculină (înregistrare)

3,05 – Schi alpin: Supercombinata masculină (înregistrare)

3,45 – Patinaj artistic: masculin, programul scurt (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Rusia-Letonia (masculin) (direct)

17,05 – Patinaj artistic: masculin, programul scurt (reluare)

TVR2

0,30 – Biatlon masculin: 12,5 km pursuit (înregistrare)

1,20 – Sanie: feminin (direct)

2,30 – Hochei pe gheaţă: Canada-Norvegia (masculin) (direct)

5,00 – Snowboard: finala feminină (înregistrare)

5,30 – Patinaj viteză: 500 m feminin (înregistrare)

6,00 – Sanie: feminin (reluare)

14,00 – Biatlon masculin: 12,5 km pursuit (reluare)

14,35 – Hochei pe gheaţă: Canada-Norvegia (masculin) (reluare)

20,15 – Schi fond: 1,5 km sprint masculin şi feminin, calificări (direct)

21,00 – Schi alpin: Coborâre feminin (direct)

23,00 – Schi fond: 1,5 km sprint masculin şi feminin (finale) (direct)

JOI, 18 februarie

2,35 – Hochei pe gheaţă: Suedia-Germania (masculin) (direct)

5,15 – Snowboard: finala masculină (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Cehia-Slovacia (masculin) (direct)

17,05 – Snowboard: finala masculină (reluare)

21,10 – Biatlon: 15 km individual, feminin (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: SUA-Norvegia (masculin) (direct)

TVR2

0,35 – Hochei pe gheaţă: Finlanda-Belarus (masculin) (înregistrare)

2,20 – Patinaj viteză: 1.000 masculin (direct)

3,45 – Sanie: dublu masculin (direct)

5,15 – Short-track: finala 500 m feminin (înregistrare)

14,00 – Patinaj viteză: 1.000 m masculin (reluare)

15,00 – Sanie: dublu masculin (reluare)

16,00 – Snowboard: finala masculină (reluare)

17,00 – Short-track: finala 500 m feminin (reluare)

23,00 – Biatlon: 20 km individual masculin (direct)

VINERI, 19 februarie

TVR1

2,00 – Skeleton: masculin şi feminin (direct)

3,05 – Patinaj artistic: Programul liber masculin (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Slovacia-Rusia (masculin) (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Programul liber masculin (reluare)

21,30 – Schi alpin: Super-uriaş masculin (direct)

23,00 – Schi fond: 4,5 kmX2 pursuit feminin (direct)

TVR2

1,00 – Patinaj viteză: 1.000 m feminin (înregistrare)

2,35 – Hochei pe gheaţă: Elveţia-Canada (masculin) (direct)

5,00 – Biatlon feminin: 15 km individual (preluare TVR1)

6,40 – Snowboard: finala feminină (înregistrare)

14,00 – Patinaj viteză: 1.000 feminin (reluare)

14,30 – Snowboard: finala feminină (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: Elveţia-Canada (reluare)

20,00 – Sărituri cu schiurile: Trambulina mare, individual, calificări (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Belarus-Suedia (masculin) (direct)

SÂMBĂTĂ, 20 februarie

TVR1

1,45 – Skeleton: masculin şi feminin (direct)

3,15 – Patinaj artistic: Dans, programul impus (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Finlanda-Germania (masculin) (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Dans, programul impus (reluare)

21,10 – Schi alpin: Super-uriaş feminin (direct)

21,45 – Sărituri cu schiurile: trambulina mare, individual, finala (direct)

23,30 – Schi fond: 15 kmx2 pursuit masculin (direct)

TVR2

2,35 – Hochei pe gheaţă: Cehia-Letonia (masculin) (direct)

14,00 – Skeleton: masculin şi feminin (preluare TVR1)

15,30 – Hochei pe gheaţă: Cehia-Letonia (reluare)

20,00 – Schi acrobatic (Freestyle): Sărituri (aerials), calificări feminin (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Norvegia-Elveţia (masculin) (direct)

DUMINICĂ, 21 februarie

TVR1

2,05 – Hochei pe gheaţă: Letonia-Slovacia (masculin) (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Germania-Belarus (masculin) (direct)

17,05 – Schi fond: 15×2 pursuit masculin (reluare)

18,05 – Hochei pe gheaţă: Letonia-Slovacia (masculin) (reluare)

21,10 – Schi alpin: Slalom uriaş masculin, manşa I (înregistrare)

22,15 – Schi acrobatic (Freestyle): Ski cross, finala masculină (direct)

23,45 – Schi alpin: Slalom uriaş masculkin, manşa a II-a (direct)

TVR2

2,15 – Patinaj viteză: 1.500 m masculin (direct)

4,15 – Bob: Bob-2, masculin, manşele 1 şi 2 (direct)

5,40 – Short-track: finalele 1.000 m masculin, 1.500 m feminin (direct)

14,00 – Short-track: finalele 1.000 m masculin, 1.500 m feminin (reluare)

15,00 – Patinaj viteză: 1.500 m masculin (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: Germania-Belarus (masculin) (preluare TVR1)

17,30 – Bob: Bob-2 masculin, manşele 1 şi 2 (reluare)

19,15 – Schi acrobatic (Freestyle) – Ski cross, calificări masculine (direct)

20,45 – Biatlon: 15 km cu start în bloc, masculin (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Rusia-Cehia (masculin) (direct)

LUNI, 22 februarie

TVR1

2,20 – Patinaj artistic: Dans, programul original (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Suedia-Finlanda (masculin) (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Dans, programul original (reluare)

23,00 – Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (preluare TVR2)

0,30 – Bob: Bob-2 masculin, manşele 3 şi 4 (direct)

1,50 – Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (înregistrare)

2,45 – Hochei pe gheaţă: Canada-SUA (masculin) (direct)

5,10 – Patinaj viteză: 1.500 m feminin (înregistrare)

14,00 – Schi acrobatic (Freestyle): Ski cross – finala masculină (reluare)

15,15 – Biatlon: 12,5 km cu start în bloc, feminin (reluare)

16,00 – Bob: Bob-2 masculin, manşele 3 şi 4 (reluare)

17,00 – Hochei pe gheaţă: Canada-SUA (masculin) (reluare)

20,00 – Sărituri cu schiurile: trambulina mare, echipe (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Semifinala 1, feminin (direct)

MARŢI, 23 februarie

TVR1

2,50 – Patinaj artistic: Dans, programul liber (direct)

7,05 – Curling: turneul feminin (înregistrare)

17,05 – Patinaj artistic: Dans, programul liber (reluare)

TVR2

0,30 – Schi fond: Sprint pe echipe, masculin şi feminin (înregistrare)

3,05 – Hochei pe gheaţă: Semifinala a 2-a, feminin (direct)

14,00 – Hochei pe gheaţă: semifinala 1, feminin (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: semifinala a 2-a, feminin (reluare)

20,30 – Schi acrobatic (Freestyle) – ski cross, calificări feminin (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Play-off 1masculin (direct)

MIERCURI, 24 februarie

TVR1

2,35 – Patinaj artistic: Programul scurt feminin (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Play-off 4 masculin (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Programul scurt feminin (reluare)

TVR2

0,30 – Biatlon: Ştafeta 4×6 km feminin (înregistrare)

1,45 – Schi acrobatic (Freestyle): schi cross, finala feminină (înregistrare)

2,35 – Hochei pe gheaţă: Play-off 2 masculin (direct)

5,05 – Hochei pe gheaţă: Play-off 3 masculin (direct)

12,00 – Bob: Bob-2 feminin, manşele 1 şi 2 (înregistrare)

14,00 – Hochei pe gheaţă: Play-off 2 masculin (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: Play-off 3 masculin (reluare)

20,00 – Schi alpin: Slalom uriaş feminin, manşa I (direct)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 1 masculin (direct)

JOI, 25 februarie

TVR1

2,35 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 2, masculin (direct)

5,30 – Schi acrobatic (Freestyle): sărituri (aerials), finala feminină (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 4, masculin (direct)

17,05 – Schi alpin: Slalom uriaş feminin, manşa a 2-a (reluare)

21,10 – Schi fond: Ştafeta feminină 4,5 km (direct)

22,30 – Combinata nordică: Proba de sărituri cu schiurile (înregistrare)

23,00 – Combinata nordică: Sprint, proba de 10 km schi fond (direct)

TVR2

0,30 – Schi alpin: slalom uriaş feminin, manşa a 2-a (înregistrare)

1,30 – Schi fond: Ştafeta masculină 4×10 km (înregistrare)

3,00 – Short-track: finala 3.000 ştafeta feminină (direct)

5,05 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 3, masculin (direct)

12,00 – Bob: Bob-2 feminin, manşele 3 şi 4

14,00 – Schi acrobatic (Freestyle): sărituri (aerials), finala feminină (preluare TVR1)

15,00 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 3, masculin (reluare)

16,30 – Hochei pe gheaţă: Sfertul de finală 4, masculin (preluare TVR 1)

21,05: Hochei pe gheaţă: Finala mică, feminin (direct)

VINERI, 26 februarie

TVR1

3,00 – Patinaj artistic: Programul liber feminin (direct)

7,05 – Hochei pe gheaţă: Finala mică (preluare TVR 2)

17,05 – Patinaj artistic: Programul liber feminin (reluare)

21,10 – Schi alpin: Slalom feminin, manşa I (înregistrare)

22,05 – Hochei pe gheaţă: Semifinala 1 masculin (direct)

TVR2

1,35 – Hochei pe gheaţă: finala, feminin (direct)

4,00 – Schi acrobatic (Freestyle): sărituri (aerials), finala masculină (direct)

13,00 – Schi acrobatic (Freestyle): sărituri (aerials), finala masculină (reluare)

14,00 – Hochei pe gheaţă: finala mică, feminin (reluare)

15,30 – Hochei pe gheaţă: finala, feminin (reluare)

20,00 – Snowboard: Slalom uriaş paralel, calificări feminine (direct)

21,45 – Biatlon: Ştafeta 4×7,5 m masculin (direct)

23,30 – Schi alpin: slalom feminin, manşa a 2-a (direct)

SÂMBĂTĂ, 27 februarie

TVR1

0,30 – Schi alpin: slalom feminin, manşa a 2-a (preluare TVR2)

1,30 – Snowboard: Slalom uriaş paralel, finala feminină (înregistrare)

4,35 – Hochei pe gheaţă: Semifinala a 2-a, masculin (direct)

17,05 – Hochei pe gheaţă: Semifinala a 2-a, masculin (reluare)

18,50 – Curling: finala feminină (preluare TVR2)

21,10 – Schi alpin: Slalom masculin, manşa I (înregistrare)

22,15 – Snowboard: Slalom uriaş, finala masculină (direct)

23,45 – Schi alpin: Slalom masculin: manşa a 2-a (direct)

TVR2

0,15 – Bob: Bob-4 masculin, manşele 1 şi 2

1,45 – Curling: Finala feminină (direct)

4,00 – Short-track: finale 500 m masculin, 1.000 m masculin, 5.000 m ştafeta masculină (direct)

14,00 – Short-track: finale 500 m masculin, 1.000 m masculin, 5.000 m ştafeta masculină (reluare)

16,00 – Bob: Bob-4 masculin, manşele 1 şi 2 (reluare)

20,00 – Snowboard: Slalom uriaş paralel, calificări masculin (direct)

21,45 – Schi fond: 30 km cu start în bloc feminin (direct)

24,05 – Bob: Bob-4 masculin, manşele 3 şi 4 (direct)

DUMINICĂ, 28 februarie

TVR1

2,30 – Patinaj artistic: Gala laureaţilor (direct)

5,05 – Hochei pe gheaţă: Finala mică, masculin (direct)

17,05 – Patinaj artistic: Gala laureaţilor (reluare)

21,10 – Curling: Finala feminină (preluare TVR2)

22,00 – Hochei pe gheaţă: Finala masculnă (direct)

TVR2

1,25 – Curling: Finala masculină (direct)

4,00 – Patinaj viteză: Pursuit pe echipe, finala (înregistrare)

13,30 – Bob: Bob-4 masculin, manşele 3 şi 4 (reluare)

15,00 – Hochei pe gheaţă: Finala mică, masculin (reluare)

19,30 – Schi fond: 50 km cu start în bloc, masculin (direct)

LUNI, 1 martie

TVR1

3,30 – Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarnă de la Vancouver 2010 (direct)

17,05 – Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de iarnă de la Vancouver 2010 (reluare)

loading...
Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.