Fotbal – Liga I: FC Vaslui – FC Timişoara 1-1

0

FC Vaslui a terminat la egalitate cu FC Timişoara, 1-1 (0-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci din cadrul etapei a 31-a a Ligii I Bergenbier la fotbal, considerat de mulţi drept o ”finală a campionatului”.

FC Vaslui a deschis scorul în minutul 65, când şutul-centrare al bulgarului Ghencev a fost deviat în proprie poartă de Dan Alexa. Timişoara a ieşit apoi la atac şi a reuşit egalarea după o pătrundere a lui Goga (73).

Vasluienii au avut mai mult iniţiativa şi au ratat în prima repriză ocazii bune, prin Raul Costin (3) şi Pavlovic (28), în timp ce Goga a avut şi el o situaţie notabilă, dar lovitura sa de cap a fost respinsă de pe linia porţii de Cânu (11).

Gazdele au presat şi după pauză, iar după deschiderea scorului au avut momente de relaxare, taxate repede de bănăţeni.

Timişoara a mai avut ocazii notabile pe contre, prin Luchin (69) şi Zicu (71), reuşind să absoarbă cu succes presiunea pusă de echipa lui Viorel Hizo.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.