Fotbal – Liga I: Steaua – FCM Tg. Mureş 1-0

0

Steaua Bucureşti a învins pe FCM Tg. Mureş cu scorul de 1-0 (1-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 33-a, penultima a Ligii I Bergenbier la fotbal.

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Nicolae Dică (25, foto), dintr-un penalty acordat de arbitrul Marius Avram în urma unui duel între Lorand Szilagyi şi stelistul Janos Szekely, la limita careului.

Dică i-a dedicat golul fostului stelist Mihai Neşu, accidentat grav săptămâna trecută şi care riscă să rămână paralizat.

Steaua a terminat meciul în 10 oameni, după ce sârbul Martinovic a fost eliminat în minutul 80. Martinovic intrase pe teren în minutul 63, în locul bulgarului Valentin Iliev.