Pandurii s-a calificat cu emoţii în sferturile Cupei României-Timişoreana la fotbal

0

Echipa Pandurii Tg. Jiu s-a calificat miercuri cu emoţii în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal, după ce a învins pe FC Braşov cu scorul de 3-2, la loviturile de departajare, scorul fiind egal, 0-0, după prelungiri.

Pandurii, pentru care au transformat Cl. Voiculeţ, C. Cristea şi Maxim, a avut superioritate numerică în cea mai mare parte a meciului, după ce Bruno Madeira a fost eliminat în min. 27. Braşovenii au evoluat ultimele 10 minute ale prelungirilor în chiar 9 jucători, după ce Distefano a văzut şi el cartonaşul roşu (109). Pentru oaspeţi au transformat doar Cristian Munteanu şi Velayos.

Pandurii Tg. Jiu – FC Braşov 0-0, după prelungiri; 3-2 la loviturile de departajare
Au marcat: Marian Cristescu 0-0 (ratare), Claudiu Voiculeţ 1-0 (gol), Cristian Munteanu 1-1 (gol), Ousmane Viera 1-1 (ratare – apără Felgueiras), Cristian Ionescu 1-1 (ratare – peste), Alexandru Vlad 1-1 (ratare – peste poartă), Alex Chipciu 1-1 (ratare – peste poartă), Călin Cristea 2-1 (gol), Javier Velayos 2-2 (gol), Alexandru Maxim 3-2 (gol).

Cartonaşe roşii: Bruno Madeira (FC Braşov, 27), David Andres Distefano (FC Braşov, 109).

Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Adrian Vidan (ambii din Bucureşti), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitri de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)

Observatori: Silviu Bogdan (Craiova), Viorel Boiţ (Timişoara

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.