Fotbal – EURO 2012: Programul televizărilor meciurilor turneului final

0

Cea de-a 14-a ediţie a Campionatului European de fotbal – EURO 2012, competiţie organizată sub egida UEFA, se va desfăşura în perioada 8 iunie – 1 iulie 2012, în Ucraina şi Polonia.
Meciurile turneului final vor fi transmise în direct, în România, de posturile de televiziune TVR 1 şi Dolce Sport.

Iată programul televizărilor:

8 iunie: Polonia – Grecia (Grupa A, Varşovia, ora 19:00) – TVR 1

8 iunie: Rusia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport

9 iunie: Olanda – Danemarca (Grupa B, Harkov, ora 19:00) – TVR 1

9 iunie: Germania – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – Dolce Sport

10 iunie: Spania – Italia (Grupa C, Gdansk, ora 19:00) – TVR 1

10 iunie: Irlanda – Croaţia (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – Dolce Sport

11 iunie: Franţa – Anglia (Grupa D, Doneţk, ora 19:00) – Dolce Sport

11 iunie: Ucraina – Suedia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

12 iunie: Grecia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 19:00) – Dolce Sport

12 iunie: Polonia – Rusia (Grupa A, Varşovia, ora 21:45) – TVR 1

13 iunie: Danemarca – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 19:00) – Dolce Sport

13 iunie: Olanda – Germania (Grupa B, Harkov, ora 21:45) – TVR 1

14 iunie: Italia – Croaţia (Grupa C, Poznan, ora 19:00) – Dolce Sport

14 iunie: Spania – Irlanda (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – TVR 1

15 iunie: Ucraina – Franţa (Grupa D, Doneţk, ora 19:00) – Dolce Sport

15 iunie: Suedia – Anglia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

16 iunie: Cehia – Polonia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport

16 iunie: Grecia – Rusia (Grupa A, Varşovia, ora 21:45) – TVR 1

17 iunie: Portugalia – Olanda (Grupa B, Harkov, ora 21:45) – Dolce Sport

17 iunie: Danemarca – Germania (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – TVR 1

18 iunie: Croaţia – Spania (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – Dolce Sport

18 iunie: Italia – Irlanda (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – TVR 1

19 iunie: Anglia – Ucraina (Grupa D, Donetk, ora 21:45) – Dolce Sport

19 iunie: Suedia – Franţa (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR

SFERTURI DE FINALĂ

21 iunie: Sfert de finala 1: câştigătoare Grupa A – loc 2 Grupa B (Varşovia, ora 21:45) – TVR 1 şi Dolce Sport

22 iunie: Sfert de finala 2: câştigătoare Grupa B – loc 2 Grupa A (Gdansk, ora 21:45) – TVR 1 şi Dolce Sport

23 iunie: Sfert de finala 3: câştigătoare Grupa C – loc 2 Grupa D (Doneţk, ora 21:45) – TVR 1 şi Dolce Sport

24 iunie: Sfert de finala 4: câştigătoare Grupa D – loc 2 Grupa C (Kiev, ora 21:45) – TVR 1 şi Dolce Sport

SEMIFINALE

27 iunie: Semifinala 1: câştigătoare Sfert 1 – câştigătoare Sfert 3 (Donetk, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport

28 iunie: Semifinala 2: câştigătoare Sfert 2 – câştigătoare Sfert 4 (Varsovia, ora 21:45) – TVR 1 si Dolce Sport

FINALĂ

1 iulie: câstigătoare Semifinala 1 – câştigătoare Semifinala 2 (Kiev, ora 21:45) – TVR 1 şi Dolce Sport

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.