Fotbal – Liga I: Oţelul Galaţi – Dinamo 1-2

0

Dinamo Bucureşti a învins pe Oţelul Galaţi cu scorul de 2-1 (0-1), duminică seara, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.

Oţelul Galaţi a deschis scorul prin Laurenţiu Iorga (4), dar oaspeţii au întors situaţia în repriza secundă, când au beneficiat de un penalty în urma unui duel între portarul Cristian Brăneţ şi Valentin Lazăr, transformat de Dragoş Grigore (68), goalkeeper-ul gălăţean fiind eliminat. Peste doar două minute, Dorin Rotariu a marcat golul victoriei pentru Dinamo (70).

Oţelul nu a câştigat de patru etape, în care a înregistrat un egal şi trei eşecuri. (Agenţia Naţională de Presă AGERPRES)