Dans sportiv: Campionatul Naţional de la Iaşi – rezultate

22

Clubul ”Mihai Petre” din Bucureşti a cucerit cele mai multe titluri, trei la număr, la Campionatul Naţional de dans sportiv care s-a desfăşurat în weekend la Iaşi.

Câte două titluri naţionale şi-au adjudecat Dance Energy Iaşi, Authentic Dance Sport 2007 Bacău, Silhouette Ploieşti şi ”Pas în Doi” Bucureşti.

Rezultate:

Latin (10-11 ani)

1. Ştefan Liviu Mătăsaru/Alexandra Motoc (Dance Energy Iaşi)
2. Milan Magyar (Feeling Dance (Oradea))/Georgiana Presăcan (Dance Art Târgu Mureş)
3. Lukas Câmpean/Raluca Ioana Robu (Rus Team Baia Mare)

Standard (10-11 ani)

1. Ştefan Liviu Mătăsaru/Alexandra Motoc (Dance Energy Iaşi)
2. Lukas Câmpean/Raluca Ioana Robu (Rus Team Baia Mare)
3. Alexandru Andrei Vatamaniuc/Alexandra Cristina Cana (Alessia Dance Bucureşti)

Latin (6-9 ani)

1. Eduard Victor Pîslaru/Maria Georgiana Mihalache (Mihai Petre Bucureşti)
2. Rareş Dan Borcea (Fantezia (Galaţi)/Miruna Elena Constantin (Style Dance Brăila)
3. Ştefan Simion/Maria Ionescu (Mihai Petre Bucureşti)

Citeste si:  STORM ELECTRIC CONSTRUCT SRL - notificare privind deschiderea procedurii falimentului

Standard (6-9 ani)

1. Eduard Victor Pîslaru/Maria Georgiana Mihalache (Mihai Petre Bucureşti)
2. Robert Ştefan Pantazi (Mihai Petre Bucureşti)/Alessia Ioana Morariu (Sportul Studenţesc Univ. Bucureşti)
3. Alex Rusu/Mara Andreea Robu (Rus Team Baia Mare)

Latin (12-13 ani)

1. Andrei Ghiţă/Alexandra Bianca Preda (Alla Dance Ploieşti)
2. Cosmin Lupoaie/Maria Cristina Radu (Fantezia Galaţi)
3. Laviniu Ionuţ Gradea/Alexandra Cristina Bujor (Zedan’S Bucureşti)

Standard (12-13 ani)

1. Sebastian Alin Zicoane Heler/Anca Copos (Sportim Dance Timişoara)
2. Laviniu Ionuţ Gradea/Alexandra Cristina Bujor (Zedan’S Bucureşti)
3. Cosmin Lupoaie/Maria Cristina Radu (Fantezia Galaţi)

Latin (14-15 ani)

1. Alin Andrei Beca/Elena Cătălina Tampau (Authentic Dance Sport 2007 Bacău)
2. Ştefan Pop/Georgiana Dimitrescu (Danceplanet.Ro Iaşi)
3. Victor George Giurcoiu (Fantasy Dance Cisnădie)/Cristiana Mirona Parnescu (Crystal Top Dance Cluj-Napoca)

Citeste si:  Profitul net al Petrom a crescut de 4,6 ori, în primul semestru

Standard (14-15 ani)

1. Tiberiu Florin Stan (Pas În Doi Bucureşti)/Daria Grigore (Palatul Naţional Al Copiilor Bucureşti)
2. Alin Andrei Beca/Elena Cătălina Tampau (Authentic Dance Sport 2007 Bacău)
3. Adrian Vasile Bezerghianu/Bianca Ioana Ţuţuianu (Alessia Dance Bucureşti)

Latin (16-18 ani)

1. Mihai Paraschiv (Fantezia Galaţi)/Diandra Aniela Illes (Authentic Dance Sport 2007 Bacău)
2. Alexandru Ionuţ Miculescu/Andra Păcurar (Dance Spirit Timişoara)
3. Ştefan Mălin Sofroni/Alexandra Lăcrămioara Acatrinei (Danceplanet.Ro Iaşi)

Standard (16-18 ani)

1. Răzvan George Cotescu (Pas în Doi Bucureşti)/Ioana Corina Lupeanu (Alessia Dance Bucureşti)
2. Mihai Paraschiv (Fantezia Galaţi)/Diandra Aniela Illes (Authentic Dance Sport 2007 Bacău)
3. Raul Faliboga/Loredana Butea (Fantezia Galaţi)

Citeste si:  Miss Universe România 2010 a renunţat la titlu

Latin (19-35 ani)

1. Paul Adrian Moldovan (Dance Art)/Cristina Tătar (Clubul Sportiv Şcolar Târgu Mureş)
2. Alexandru Ion (Alessia Dance Bucureşti)/Andreea Diana Toma (Alegria Timişoara)
3. Mihai Marius Gherasim (Magnum Vrd Timişoara)/Elena Duicu (Hot Moves Braşov)

Standard (19-35 ani)

1. Paolo Campigotto/Alina Daniela Petre (Mihai Petre Bucureşti)
2. Vlad Pîslariu/Eszter Pop (Ever Dance Gheorgheni)
3. Nikita Bortsov/Yasmine Stuparu (Alessia Dance Bucureşti)

Latin (peste 36 ani)

1. Sorin Simon/Florentina Constantinescu (Silhouette Ploieşti)
2. Marius Momocea/Suzana Bunescu (Impetus Bucureşti)
3. Bertalan Cristian Kiss/Dalma Maria Illyes (Rus Team Baia Mare)

Standard (peste 36 ani)

1. Sorin Simon/Florentina Constantinescu (Silhouette Ploieşti)
2. Marius Momocea/Suzana Bunescu (Impetus Bucureşti)
3. Mihai Cătălin Irimia/Roxana Irimia (Authentic Dance Sport 2007 Bacău) (Agenţia Naţională de Presă AGERPRES)

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata