Fotbal – CM 2014: Programul meciurilor de la turneul final

30

Programul meciurilor care se vor disputa în perioada 12 iunie – 13 iulie, la turneul final al Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia (ora României):

Joi 12 iunie:
23,00: Brazilia — Croația, la Sao Paulo, în Grupa A

Vineri 13 iunie
19,00: Mexic — Camerun, la Natal, în Grupa A
22,00: Spania — Olanda, la Salvador, în Grupa B

Sâmbătă 14 iunie
01,00: Chile — Australia, la Cuiaba, în Grupa B
19,00: Columbia — Grecia, la Belo Horizonte, Grupa C
22,00: Uruguay — Costa Rica, la Fortaleza, Grupa D

Duminică 15 iunie:
01,00: Anglia — Italia, la Manaus, în Grupa D
04,00: Cote d’Ivoire — Japonia, la Recife, în Grupa C
19,00: Elveția — Ecuador, la Brasilia, în Grupa E
22,00: Franța — Honduras, la Porto Alegre, Grupa E

Luni 16 iunie:
01,00: Argentina — Bosnia-Herțegovina, la Rio de Janeiro, în Grupa F
19,00: Germania — Portugalia, la Salvador, în Grupa G
22,00: Iran — Nigeria, la Curitiba, în Grupa F

Citeste si:  Fotbal - CM 2014: Scolari - "Vinovatul sunt eu, îmi cer scuze poporului brazilian"

Marți 17 iunie:
01,00: Ghana — SUA, la Natal, în Grupa G
19,00: Belgia — Algeria, la Belo Horizonte, în Grupa H
22,00: Brazilia — Mexic, la Fortaleza, în Grupa A

Miercuri 18 iunie:
01,00: Rusia — Coreea de Sud, la Cuiaba, în Grupa H
19,00: Australia — Olanda, la Porto Alegre, în Grupa B
22,00: Spania — Chile, la Rio de Janeiro, în Grupa B

Joi 19 iunie:
01,00: Camerun — Croația, la Manaus, în Grupa A
19,00: Columbia — Cote d’Ivoire, la Brasilia, în Grupa C
22,00: Uruguay — Anglia, la Sao Paulo, în Grupa D

Vineri 20 iunie:
01,00: Japonia — Grecia, la Natal, în Grupa C
19,00: Italia — Costa Rica, la Recife, în Grupa D
22,00: Elveția — Franța, la Salvador, în Grupa E

Citeste si:  "Bazooka" lui Draghi va îngenunchea definitiv euro?

Sâmbătă 21 iunie:
01,00: Honduras — Ecuador, la Curitiba, în Grupa E
19,00: Argentina — Iran, la Belo Horizonte, în Grupa F
22,00: Germania — Ghana, la Fortaleza, în Grupa G

Duminică 22 iunie:
01,00: Nigeria — Bosnia-Herțegovina, la Cuiaba, în Grupa F
19,00: Belgia — Rusia, la Rio de Janeiro, Grupa H
22,00: Coreea de Sud — Algeria, la Porto Alegre, în Grupa H

Luni 23 iunie:
01,00: SUA — Portugalia, la Manaus, în Grupa G
19,00: Australia — Spania, la Curitiba, în Grupa B
19,00: Olanda — Chile, la Sao Paulo, în Grupa B
23,00: Camerun — Brazilia, la Brasilia, în Grupa A
23,00: Croația — Mexic, la Recife, în Grupa A

Citeste si:  Fotbal - CM 2014: Algeria - Rusia 1-1 şi africanii se califică în premieră în optimi

Marți 24 iunie:
19,00: Italia — Uruguay, la Natal, în Grupa D
19,00: Costa Rica — Anglia, la Belo Horizonte, Grupa D
23,00: Japonia — Columbia, la Cuiaba, în Grupa C
23,00: Grecia — Cote d’Ivoire, la Fortaleza, în Grupa C

Miercuri 25 iunie:
19,00: Nigeria — Argentina, la Porto Alegre, în Grupa F
19,00: Bosnia-Herțegovina — Iran, la Salvador, în Grupa F
23,00: Honduras — Elveția, la Manaus, în Grupa E
23,00: Ecuador — Franța, la Rio de Janeiro, în Grupa Eâ

Joi 26 iunie:
19,00: SUA — Germania, la Recife, în Grupa G
19,00: Portugalia — Ghana, la Brasilia, în Grupa G
23,00: Coreea de Sud — Belgia, la Sao Paulo, în Grupa H
23,00: Algeria — Rusia, la Curitiba, în Grupa H

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata