Fotbal: Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

11

Astra Giurgiu a învins pe FC Brașov cu scorul de 4-1 (2-0), vineri seara, sub Tâmpa, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast la fotbal.

Astra s-a impus prin golurile marcate de Kehinde Fatai (12, 28), Takayuki Seto (63) și Constantin Budescu (67), în timp ce pentru echipa gazdă a punctat Mugurel Buga (48 — penalty).

Fiecare formație a avut câte o bară, gazdele prin Diogo Santos (32), oaspeții prin William De Amorim (22).

Astra și-a asigurat 25.000 de euro prin calificarea în sferturi, care sunt programate pe 13 decembrie, în timp ce FC Brașov va primi 20.000 de dolari.

FC Brașov — Astra Giurgiu 1-4 (0-2), stadion ”Tineretului” — Brașov

Au marcat: Mugurel Buga (48 — penalty), respectiv Kehinde Fatai (12, 28), Takayuki Seto (63), Constantin Budescu (67).

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova); arbitri asistenți: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (București); arbitru de rezervă: Paul Unimătan (Zalău)

Observatori: Adrian Vidan (București) — CCA, Eduard Alexandru (Ploiești) — LPF. (Agenţia Naţională de Presă AGERPRES)