Fotbal – Liga I: Concordia Chiajna – Dinamo Bucureşti 0-0

Concordia Chiajna a remizat pe teren propriu cu Dinamo București, scor 0-0, vineri, 22 august, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal.

Gazdele nu au reușit să profite în ultimul sfert de oră de avantajul omului în plus, după ce Valentin Lazăr a fost eliminat pentru o intrare dură.

Partida a fost întreruptă în minutul 90+4, din cauza scandărilor fanilor dinamoviști. Jocul s-a reluat după o scurtă întrerupere, iar arbitrul Istvan Kovacs a fluierat finalul partidei. Kovacs l-a trimis în tribune pe antrenorul oaspeților, Flavius Stoican.

După acest rezultat, Dinamo are 9 puncte și rămâne neînvinsă în actuala ediție a Ligii I, în timp ce Concordia a strâns 4 puncte, având o singură victorie. Dinamo înscrisese de fiecare dată în primele patru etape.

Concordia Chiajna — Dinamo București 0-0, stadion „Concordia”, Chiajna

Cartonaș roșu: Valentin Lazăr (Dinamo, 75)

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenți: Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Gero Szabo (Cluj); arbitru de rezervă: Andrei Chivulete (București)

Observatori : George Ionescu (București) — CCA, Eduard Alexandru (Ploiești). (Agenţia Naţională de Presă AGERPRES)