EURO 2016 – Programul complet al meciurilor

0 5

Turneul final al EURO 2016 la fotbal va avea loc în perioada 10 iunie – 10 iulie, în Franţa, pe zece stadioane, cu participarea a 24 de echipe (premieră), printre care şi România.

Naţionala de fotbal a României va juca meciul de deschidere, în compania echipei gazdă, Franţa, pe 10 iunie, pe Stade de France din Saint-Denis (22,00, ora României).

Al doilea joc al tricolorilor este programat pe 15 iunie, contra Elveţiei, la Paris (Parc des Princes, 19,00), iar ultimul meci din grupă va avea loc la Lyon, împotriva Albaniei, pe 19 iunie (22,00).

Finala competiţiei va avea loc în data de 10 iulie, pe Stade de France.

Programul meciurilor din Grupa A:

Vineri, 10 iunie
Franţa — România (Stade de France — Saint-Denis, 22,00, ora României)
Sâmbătă, 11 iunie
Albania — Elveţia (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)
Miercuri, 15 iunie
România — Elveţia (Parc des Princes — Paris, 19,00)
Franţa — Albania (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)
Duminică, 19 iunie
Elveţia — Franţa (Stade Pierre Mauroy — Lille, 22,00)
România — Albania (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Grupa B

Sâmbătă, 11 iunie
Țara Galilor — Slovacia (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)
Anglia — Rusia (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)
Miercuri, 15 iunie
Rusia — Slovacia (Stade Pierre Mauroy — Lille, 16,00)
Joi, 16 iunie
Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)
Luni, 20 iunie
Rusia — Țara Galilor (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00
Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 22,00)

Grupa C

Duminică, 12 iunie
Polonia — Irlanda de Nord (Stade de Nice — Nisa, 19,00)
Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)
Joi, 16 iunie
Ucraina — Irlanda de Nord (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)
Germania — Polonia (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)
Marţi, 21 iunie
Ucraina — Polonia (Stade Velodrome — Marsilia, 19,00)
Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Grupa D

Duminică, 12 iunie
Turcia — Croaţia (Parc des Princes — Paris, 16,00)
Luni, 13 iunie
Spania — Cehia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)
Vineri, 17 iunie
Cehia — Croaţia (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 19,00)
Spania — Turcia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)
Marţi, 21 iunie
Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Croaţia — Spania (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Grupa E

Luni, 13 iunie
Irlanda — Suedia (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Belgia — Italia (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)
Vineri, 17 iunie
Italia — Suedia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)
Sâmbătă, 18 iunie
Belgia — Irlanda (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 16,00)
Miercuri, 22 iunie
Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)
Suedia — Belgia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Grupa F

Marţi, 14 iunie
Austria — Ungaria (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)
Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 22,00)
Sâmbătă, 18 iunie
Islanda — Ungaria (Stade Velodrome — Marsilia, 19,00)
Portugalia — Austria (Parc des Princes — Paris, 22,00)
Miercuri, 22 iunie
Islanda — Austria (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Ungaria — Portugalia (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)

Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)
Duminică, 26 iunie
Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)
Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)
Luni, 27 iunie
Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)
Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie
1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)
Vineri, 1 iulie
2: Meci 3 — Meci 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)
Sâmbătă, 2 iulie
3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)
Duminică, 3 iulie
4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)
Joi, 7 iulie
2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Finala

Duminică, 10 iulie
semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00) (Agenţia Naţională de Presă AGERPRES)

loading...
Comentarii
Se incarca...