Manchester City – Watford 8-0, în etapa a șasea din Premier League

Manchester City a obținut o victorie în partida cu Watford, scor 8-0, în a șasea etapă din Premier League.

În primul minut al partidei, David Silva marchează, plasând mingea în colțul stânga de jos al porții. În minutul 7, Sergio Aguero transformă o lovitură de pedeapsă. Cinci minute mai târziu, Riyad Mahrez trimite spre poartă din lovitură liberă, un aparător deviază balonul care intră în plasă. În minutul 15, Bernardo Silva înscrie cu capul pentru 4-0. Nicolas Otamendi duce scorul la 5-0, în minutul 18. În minutul 48, Bernardo Silva înscrie trimițând balonul în colțul drept de jos. Kevin De Bruyne trimite o pasă către Bernardo Silva care marchează din nou, în minutul 60. În minutul 85, Kevin De Bruyne înscrie ultimul gol al partidei.

Echipele utilizate:
Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Otamendi, Mendy – De Bruyne, Rodri, Silva – Mahrez, Aguero, Silva
Watford: Foster – Holebas, Mariappa, Dawson, Kiko – Hughes, Doucoure, Capoue, Foulquier – Cleverley – Deulofeu

În următoarea etapă din Premier League, Manchester City va întâlni Everton, iar Watford va înfrunta Wolves.